عنایت غلامرضا بهروان ضمن تایید مذاکراتی که چند ماه پیش در این رابطه با فدراسیون داشته، توضیح می‌دهد: «درست است که چنین بحثی حدود 3 ماه پیش از عید مطرح شد و از من و آقای عسگری برنامه خواستند اما بعد از آن دیگر قضیه کاملا مسکوت ماند و پیگیری نشد تا مسابقات این فصل به پایان برسد...

شبکه ایران - اگر از شورش‌های هر از گاه منتقدان سرسخت فاکتور بگیریم می‌توان گفت تقریبا همه به حمایت‌های کلیشه‌ای‌اش از جامعه داوری عادت کرده‌اند. سفرهای مکررش هم به کشورهای دور و نزدیک برای تدریس در کلاس‌های AFC دیگر کمتر کسی را ناراحت می‌کند.

در واقع برخلاف جو منفی حاکم بر فوتبال علیه مسعود عنایت طی دو سه ماه گذشته، حالا ماجرای بازی تراکتور- ابومسلم یا هر اتفاق دیگری که شاید پرده از آن برداشته نشده باشد، شرایطی را فراهم کرده که جامعه فوتبال حق را به عنایت دهد. او هم فرصت را غنیمت دانسته و آهنگ رفتن سر داده است. درست زمانی که قطعا افراد زیادی به حمایت از او برخواهند خواست.

این در حالی است که فدراسیون فوتبال بی‌توجه به نظر عنایت تا به حال بارها برای یافتن جایگزین مناسب برای او اقدام کرده است تا آنجا که حتی در دی ماه سال گذشته به صورت کاملا رسمی از غلامرضا بهروان، نایب رییس کمیته داوران و حسین عسگری، داور سال‌های پیش فوتبال برنامه خواست. در حالی حسین عسگری به نوعی از هر اظهارنظری در این خصوص طفره می‌رود که شنیده می‌شود او نسبت به بهروان برای حضور در کمیته داوران از شانس بیشتری برخوردار است.

غلامرضا بهروان ضمن تایید مذاکراتی که چند ماه پیش در این رابطه با فدراسیون داشته، توضیح می‌دهد: «درست است که چنین بحثی حدود 3 ماه پیش از عید مطرح شد و از من و آقای عسگری برنامه خواستند اما بعد از آن دیگر قضیه کاملا مسکوت ماند و پیگیری نشد تا مسابقات این فصل به پایان برسد. از آقای عسگری خبری ندارم اما باید بگویم برنامه‌هایم نسبت به چند ماه گذشته تغییری نکرده و علاوه بر این برای حضور در فضای ناآرام کنونی در داوری درخواست‌هایی دارم که باید مورد توجه قرار گیرد. با این حال به سهم خودم آرزو می‌کنم آقای عنایت بماند و برنامه‌های بلند مدت خود را به بار بنشاند.»

علاوه بر بهروان و عسگری که به صورت جدی چندین بار تا مرحله پایانی مذاکرات با فدراسیون هم پیش رفته‌اند، هستند افرادی همچون رضا غیاثی که در طول سال‌های حضور عنایت بارها با مصاحبه‌های خود نشان داده که برای بازگشت به این پست بی‌تمایل نیست. غیاثی حتی چند وقت پیش اعلام کرده بود که مهدی تاج درخواست حضور در کمیته داوران را به او ارائه داده اما او این درخواست تاج را رد کرده است. از این گزینه‌ها که بگذریم باز هم به تعداد زیادی از افرادی می‌رسیم که با علاقه چشم به صندلی عنایت دوخته‌اند و قطعاً از هیچ تلاشی برای به دست آوردن آن دریغ نخواهند کرد.

هرچند که معلوم نیست فدراسیون در صورت موافقت با درخواست عنایت به سراغ همان گزینه‌های برگزیده خود در ماه‌های قبل می‌رود یا انتخاب‌های دیگری را مورد بررسی قرار می‌دهد. به هر حال آنچه مسلم است اینکه عنایت هم صحبت رفتن خود را در قالب یک حرف بیان کرده و اصلاً بعید نیست که بعد از فکر کردن به ابعاد ماجرا از تصمیم ناگهانی‌اش منصرف شود. تصمیمی که در طول این سال‌ها حتی در بحرانی‌ترین شرایط از قول او بیان نشده بود

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 فروردین 1389    | توسط: ائلمان ارسوی    |    |
نظرات()